Обласна методична секція

Обласна методична секція

08 грудня, 2015р. 0 повiдомлень 1080

 3 грудня 2015 року на базі Центру професійно-технічної освіти м. Житомира відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально–виховної роботи ПТНЗ області.

Засідання проводилося у формі педагогічного практикуму із застосуванням методики проведення інтерактивної платформи «Світове кафе» на тему: «Розвиток соціального партнерства з профілактики девіантної поведінки учнів». Перед присутніми виступила інспектор Житомирського відділу кримінальної поліції, капітан І.О.Кравчук, яка ознайомила із статистикою зростання кількості учнів схильних до вживання психотропних речовин та суїцидальних проявів, та акцентувала увагу на необхідності більш тісної соціальної співпраці.

  

Всі присутні стали учасниками інтерактивної платформи «Світове кафе», проведеної соціальним педагогом ЦПТО Присяжнюк В.Ю. на тему «Розвиток соціального партнерства з профілактики девіантної поведінки учнів» Всі учасники засідання обласної методичної секції поділилися з присутніми своїми педагогічними напрацюваннями та обмінялися досвідом роботи з дітьми схильними до девіантної поведінки, визначили суб’єктів та напрямки соціального партнерства. Презентували свої напрацювання, дали поради та рекомендації щодо налагодження соціального партнерства з батьками, державними та громадськими організаціями, благодійними фондами, ЗМІ. Визначили алгоритм соціального партнерства щодо профілактики девіантної поведінки учнів. Звернули увагу на ефективність використання інноваційних форм роботи з молоддю: проведення зустрічей, круглих столів, тренінгів, відео лекторіїв, інших. Присутні обговорили форми та методи що можуть використовуватися під час психолого–педагогічного супроводу учнів схильних до девіантної поведінки.

  

Педагогічними працівниками ЦПТО м. Житомира було проведено відкриті виховні заходи: година психолога: «Міжособистісні стосунки у групі», під час проведення якої практичний психолог ЦПТО Завадська Н.В., використовуючи інноваційні форми та технології навчала учнів спільним навикам поведінки у групі.

  

Соціальний педагог ЦПТО Присяжнюк В.Ю., провела ділову гру щодо налагодження соціального партнерства: «Мереживо співпраці», використовуючи метод групового кола.

 

Вихователь гуртожитку ЦПТО Борисова Л.Д. провела ділову гру «Закон і право. Захід проведено за високої активності учнів, цікаво доведено до учнів основні поняття: злочин, кримінальна відповідальність, правопорушення. Вміло поєднані змістовна евристична бесіда, вправа «Права та обов’язки», правова гра «Ситуації» та правовий диктант.

  

За участю Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ», зокрема, тренером міжнародної організації проведено заняття з елементами тренінгу «Все залежить від тебе», де учнів навчали навикам відповідальної поведінки та відео-тренінг на тему «Профілактика СНІДу».

  

Учасники секції проаналізували проведені відкриті виховні заходи, дали їм високу оцінку. Рекомендували узагальнити досвід роботи ЦПТО щодо системи координації та узгодженості підрозділів, які здійснюють навчально-виховний процес та поширити серед педагогічних працівників області. Екскурсійні учнівські групи провели для всіх присутніх цікаві огляди експозицій у музеях: Бойової Слави та історії навчального закладу.

МультиВход